T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

3. TURİZM ŞURASI SONA ERDİ

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: "Türkiye'nin ayaklarından çekeni, sırtından hançerleyeni hep çok olmuştur. Ayaklarımızdan çekmek isteyenlere rağmen koşar adım yürüyeceğiz. Hiçbir şekilde hedeflerimizin gerisine düşmeyeceğiz."


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, turizm sektörünün mevcut durumunun değerlendirilmesi ve geleceğe yönelik ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi amacıyla düzenlenen 3. Turizm Şurası’nın kapanış programına katıldı.

Bakan Kurtulmuş, Şura’nın kapanış konuşmasını yapmadan önce, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy’un moderatörlüğünü yaptığı komisyon başkanları sonuç değerlendirme toplantısını izledi.

Toplantının ardından konuklara hitabeden Bakan Kurtulmuş, 3. Turizm Şurası'nın başarıyla tamamlandığını belirtti ve başta sektör temsilcileri olmak üzere şuraya katkı veren herkese teşekkür etti.

Şura’da konuşulan tüm önerilerin değerlendirileceğini aktaran Bakan Kurtulmuş, “Bir yol haritası belirleyip alınan kararların takipçisi olacağız.” dedi.

Turizmde ürün ve pazar çeşitliliğinin arttırılmasının önemini vurgulayan Bakan Numan Kurtulmuş, “Çin’e, Hindistan’a, Endonezya’ya açılacağız demek Avrupa’yı, Rusya’yı, Ukrayna’yı sileceğiz bir kenara atacağız demek değildir.  Bunu yanlış anlaşılmasın diye söylüyorum. Geleneksel olarak varoldugumuz pazarlarda varolmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin algısını, Türkiye''nin marka değerini oralarda daha fazla güçlendirecek her türlü çalışmayı yapacağız ama aynı zamanda güçlü pazarlar olarak gördüğümüz bu pazarlara açılmak için de hep beraber seferberlik ruhuyla gayret edeceğiz." diye konuştu.

Türkiye'nin iddiası olan bir ülke olduğunu vurgulayan Bakan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

"Sıradan bir ülke değiliz. Türkiye, bölgesinde ve dünyadaki değişen küresel dengelerde söz sahibi olan, rol sahibi olan bir ülke. Daha da ileriye gitme iddiası olan bir ülke. Dolayısıyla Türkiye'nin ayaklarından çekeni, sırtından hançerleyeni hep çok olmuştur. Ayaklarımızdan çekmek isteyenlere rağmen koşar adım yürüyeceğiz. Hiçbir şekilde hedeflerimizin gerisine düşmeyeceğiz."
(03.11.2017)

  • 1.jpeg
  • 2.jpeg
  • 3.jpeg
  • 4.jpeg
  • 5.jpeg
  • 6.jpeg
  • 7.jpeg
  • 8.jpeg