T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

BAKAN KURTULMUŞ OSMANİYE’DE

Terörle mücadele eden Türkiye’nin bugüne kadar 1.5 trilyon dolar kaybettiğini, 40 bin insanın öldüğünü ve nicelerinin de şehit olduğunu hatırlatan Bakan Kurtulmuş, Türkiye’ye insansız hava aracı (İHA) vermeyenlerin PYD’ye tırlar dolusu silah, tank ve uçaKsavar vermeye çekinmediğini kaydetti. 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, AK Parti’nin Osmaniye 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi’ne katılarak partililere seslendi.   

Türkiye’nin teknolojik başarı sağlamasının istenmediğine vurgu yapan Bakan Kurtulmuş, “Birkaç sene sonra inşallah kendi tank motorumuzu yapar hale geleceğiz.” dedi.  

AK Parti teşkilatına 2019 yılı mesajı da veren Bakan Kurtulmuş, 16 Nisan referandumunu hatırlattığı konuşmasında, sistem değişikliği diye birilerinin ayağa kalktığını ancak yapılan bu değişikliğin yeni kumpaslar kurulmasının önüne geçmek üzere milleti yegane söz sahibi yapmaktan ibaret olduğunu söyledi. 

İlk uygulamanın 2019 yılında yapılacağına dikkati çeken Bakan Kurtulmuş, bu süreçte partililerden gayretle çalışmalarını istedi. 

Türkiye üzerine kurulan oyunların bozulduğunu kaydeden Bakan Kurtulmuş, günümüzde Musul’da, Irak’ta, Suriye’de dönen oyunu bir tek biz anlıyoruz ve bunu dünyada bir tek Cumhurbaşkanımız yüksek sesle dile getiriyor dedi.  

‘Devrim Arabaları’ Türkiye’de İhanet Tarihinin Önemli Adımlarından Biridir

Milletin kökleriyle buluşması mücadelesinin siyasi ve fikri alanda önüne geçilmiş, engellenmiş bir mücadele olduğunu dile getiren Bakan Kurtulmuş, Türkiye’nin büyük bir mücadele içinde olduğunu ifade etti. 

Millettin kökleriyle buluşması için mücadele ettiklerine ve sonuna kadar da mücadele etmeye devam edeceklerine vurgu yapan Bakan Kurtulmuş, Türkiye’de 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz’u yapanların bu buluşmadan rahatsız olduklarını kaydetti.

 “Devrim Arabaları” filmine de konuşmasında atıfta bulunan Bakan Kurtulmuş, şunları söyledi:

 “Türkiye’de teknoloji tarihinin, bir yerde ihanet tarihinin önemli adımlarından biridir. Türkiye 1960’lı yıllarda kendi arabasını yapacakken buna müsaade edilmedi, baltalandı. Şimdi kendi arabamızı yapmaya çalışıyoruz. 

Türkiye 1940’lı yıllarda kendi uçaklarını yapmış olan bir ülkedir. Vecihi Hürkuş Türk uçağını uçurdu ve prototipini yaptı, engellediler. Sivas Divriğili Nuri Demirağ fabrikasını yaptı ve bazı Avrupa ülkelerine uçağını satmak için anlaşmalar imzaladı, engellediler, fabrikasını kapattılar, adam kahrından yurt dışına gitti. Yıl 1978’de Türk Uçak Sanayi Anonim Şirketi masada İtalyanlarla oturup Tornedo firmasıyla Türk savaş uçağını imzalamak üzereydi, karanlık bir odadan gelen bir talimatla Türk tarafı bu masadan kalktı. Bundan 10 sene sonra ise Rahmetli Özal F16’lara, onlara da montaj olarak adım atabildi ve Türkiye hala kendi uçağını yapmak için mücadele ediyor.”

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş daha sonra Osmaniye’nin Dervişiye Köyü’ndeki şehit astsubay Mustafa Sefa Kök’ün ailesini ziyaret etti.

(30.09.2017)

  • 1.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg
  • 8.jpg
  • 9.jpg