T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

3. TURİZM ŞÛRASI ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imajını ve marka değerini yükseltmek, ilgili çalışmaları ve görüşleri ele almak üzere 1-3 Kasım tarihleri arasında Ankara’da ‘3. Turizm Şûrası’ düzenlenecek.  

Şûra kapsamında belirlenen 13 komisyonun ön hazırlık toplantıları bu hafta bugün başlarken, ilk toplantı Prof. Dr. İbrahim Birkan’ın başkanlığını yaptığı Çevre, Planlama, Alt Yapı Komisyonu’nca Bakanlık binasında gerçekleştirildi.

Ön hazırlık toplantılarının ilkinin 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nü ile birleştiğini belirten Prof. Dr. İbrahim Birkan toplantı öncesi yaptığı konuşmada, turizmin önemli bileşenlerinden çevre, planlama, altyapı konularının, komisyon üyelerinin katkılarıyla, Bakanlığın belirleyeceği yol haritasına katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi. 

Bakanlık Müsteşarı Ömer Arısoy ise ilk hazırlık toplantısı olması nedeniyle bu toplantının simgesel önem taşıdığını ifade ederek, komisyon üyelerine başarılar diledi. 

3. Turizm Şurası’na, en az bir toplantı ile etkin bir şekilde hazırlanacak olan 13 komisyonun ön hazırlık toplantıları, ilerleyen günlerde İstanbul, Gaziantep ve Antalya’da devam edecek.  

(27.09.2017)