T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

DÜNYACA ÜNLÜ AKTÖR AAMİR KHAN ANKARA’DA

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, dünyaca ünlü aktör Aamir Khan’ı Ankara Palas Devlet Konukevi’nde ağırladı. 

Bakan Numan Kurtulmuş: “Değerli bir Türkiye dostunu burada ağırlamaktan memnunuz. Bundan sonraki süreçlerde de kendisiyle olan irtibatımızın devam edeceğini ümit ediyorum.”

Aamir Khan: “Hindistan’a çok güzel anılarla döneceğim. Bu ülkenin, insanların ve kültürün ne kadar güzel olduğunu arkadaşlarıma anlatacağım. Tekrar geri gelmek için de çok heyecanlıyım.”


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, dünyaca ünlü aktör Aamir Khan ile bir araya geldi. 

Dünyanın en ünlü sinema yıldızlarından biri olan Bollywood aktörü, yapımcı ve yönetmen Aamir Khan’ı Ankara Palas Devlet Konukevi’nde, öğle yemeğinde ağırlayan Bakan Kurtulmuş, Khan’ın sadece bir aktör olmanın ötesinde bütün dünya toplumlarına, sinemada sadece Batı tipi bir algının dışında da filmler üretilebileceğini, bu film ve senaryolar üzerinden bir dünya starı olunabileceğini gösterdiğini dile getirdi. 

Aamir Khan’ın çok sayıdaki filminin insanın kalbine dokunan, hikâyeleriyle insanların ufkunu açan güzel yapıtlar olduğunu söyleyen Bakan Kurtulmuş, aktörün dünyanın her yerinde çok büyük bir hayran kitlesine sahip olduğunu kaydetti. 

Hindistanlı aktör Aamir Khan’ın sosyal medyada 25 milyonu aşkın takipçisinin olduğuna da vurgu yapan Bakan Kurtulmuş, kendisinin Türkiye hakkında güzel sözlerini dinlemekten fevkalade memnun olduklarını ifade etti.

Bakan Kurtulmuş, Türkiye dostu olarak nitelendirdiği Aamir Khan’ı ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını da belirterek, bundan sonraki süreçlerde kendisiyle olan irtibatlarının devam edeceğini ümit ettiğini aktardı. 

Türkiye’ye Dair İlk İzlenimim Beş Yıl Önceydi
 
Türkiye’de olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ünlü aktör ise, Türkiye’ye dair ilk izleniminin beş yıl öncesine dayandığını söyledi. 

Sosyal medya hesaplarından mesajlar almaya başladığında bunun farkına vardığını kaydeden Aamir Khan, “O ana kadar, Türkiye’de insanların filmlerimi izlediğini bilmiyordum ve bunu öğrendiğimde gerçekten çok mutlu oldum. O yüzden, Türkiye ile ilgili ilk izlenimim Türk insanları üzerinden oldu.” dedi.

Türk insanlarından çok sıcak, sevgi dolu ve tutkulu bir izlenim edindiğini söyleyen Aamir Khan, o günden beri Türkiye’yi, bu güzel insanları ve bu eski tarihi ziyaret edebilmek için can attığını dile getirdi.

Türkiye’de bulunduğu iki günde gördüğü büyük sevginin kendisi için çok duygusal olduğunu ve bu ilgiden dolayı da memnun kaldığını belirten Aamir Khan, Türk insanlarının kalbinin gerçekten çok sevgi dolu olduğuna inandığını sözlerine ekledi. 

Türklerin kalbine, işi vasıtasıyla dokunabilmenin kendisini çok mutlu ettiğini kaydeden Aamir Khan, “Hindistan’a çok güzel anılarla döneceğim. Bu ülkenin, insanların ve kültürün ne kadar güzel olduğunu arkadaşlarıma anlatacağım. Tekrar geri gelmek için de çok heyecanlıyım.” dedi.

Bakan Numan Kurtulmuş, konuşmaların ardından konuğu Aamir Khan’a bir Şeyh Hamdullah Hattı Mushaf-ı Şerif ile saray koleksiyonundan bir de ibrik hediye etti.   

(06.10.2017)

  • 1 (1).jpeg
  • 1 (2).jpeg
  • 1 (3).jpeg
  • 1 (4).jpeg
  • 1 (5).jpeg
  • 1 (6).jpeg
  • 1 (7).jpeg
  • 1 (8).jpeg