T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

BİR MİLYON ÖĞRENCİ SİNEMAYLA BULUŞUYOR

Türkiye’de sinemaya gitme imkânı bulamayan bir milyon öğrenci beyaz perdenin büyülü dünyasıyla buluşacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 800 öğrenciyle ‘Ayla’ filmini izleyecek.


Türkiye’de sinemaya gitme imkânı bulamayan bir milyon öğrenci “Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın” projesi ile beyaz perdenin büyülü dünyasıyla tanışacak. 

Sinemanın, sosyalleşmeye yönelik olumlu etkilerinin genç nesillere yansıması için Kültür ve Turizm Bakanlığınca hayata geçirilen proje, birçok öğrenciyi ilk defa beyaz perde ile buluşturacak.

Türkiye’nin her ilinde, orta öğretim öğrencilerine, bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz olarak film seyretme olanağı sunacak proje Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği ortaklığıyla yürütülüyor.

Sinemaya gidemeyen 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik, büyük ilgi görmesi beklenen projenin açılışı ise 29 Eylül’de Beyoğlu’ndaki Emek Sinemasında yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın 800 öğrenciyle birlikte ‘Ayla’ filmini izleyeceği açılışta sinema oyuncuları, yapımcı ve yönetmenler de çocuklarla birlikte sinema koltuklarına oturacak.  

(29.09.2017)