T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

BM DÜNYA TURİZM ÖRGÜTÜ GENEL SEKRETERİ RIFAI AYASOFYA'DAN ‘TÜRKİYE'YE GELİN’ ÇAĞRISI YAPTI

BM Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai: "Tarih, Türkiye'nin yeniden daha da güçlenerek geri geleceğini gösterecek" 

Taleb Rifai: "Türkiye'ye seyahat etmeye devam edin. Pek çok neden var. Bunlardan birisi, Türkiye, mükemmel bir destinasyon, herkesin mutlaka görmesi gerekiyor. Ancak daha önemli ikinci neden şu; Türkiye'ye seyahat etmek, terörizme verilecek en iyi yanıttır."

BM Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile birlikte Ayasofya Müzesi'nde yaptığı basın açıklamasında, Bakan Nabi  Avcı'nın daveti üzerine Türkiye'de bulunduğunu belirtti.

Türkiye'nin karşısına çıkan zorlukları aşabilecek kudrette ve dayanıklılıkta bir ülke olduğunu belirten Rifai, "Sabahki konuşmamda da çok basit bir mesaj verdim; 'Türkiye'ye seyahat etmeye devam edin.' Pek çok neden var. Bunlardan birisi, Türkiye mükemmel bir destinasyon, herkesin mutlaka görmesi gerekiyor. Ancak daha önemli ikinci neden şu; Türkiye'ye seyahat etmek, terörizme verilecek en iyi yanıttır. Kimin ajandasına, kimin hayatına etki ettiğimizi görmek için Türkiye'ye seyahat etmeye devam etmeliyiz ki teröre ancak böyle yanıt verebiliriz." diye konuştu.

Rifai, Türkiye'deki özel sektörün kriz zamanlarında gösterdiği esnekliğe dikkati çekerek, "Sahada gösterdikleri dayanıklılık, krizlere verilecek en iyi yanıt oluyor. Sizi öldürmeyen şey, güçlendirir. Tarih, Türkiye'nin yeniden daha da güçlenerek geri geleceğini gösterecektir. Tarihte böyle çok sayıda örnek var ve Türkiye de bunlardan biri olacak." değerlendirmesinde bulundu.
(26.01.2017)