T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

ÖZELLİKLE TERMAL TURİZM BAĞLAMINDA ORTADOĞU PAZARINA İLİŞKİN ÇOK CİDDİ BİR POTANSİYEL SÖZ KONUSU

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı:  "Türkiye, sadece deniziyle, kumuyla, güneşiyle değil, aynı zamanda sahip olduğu diğer bütün turizm alanlarındaki potansiyeliyle gerçekten dünyanın en önde gelen turizm destinasyonlarından biri olmaya aday"

Bakan Nabi Avcı: "Sadece deniz, kum, güneş ve ona ilişkin Rusya, Almanya, İngiltere pazarıyla sınırlı kaldığımız zamanlarda bile Türkiye, dünyada 6'ncı, Avrupa'da 4'üncü sırada. Ama Türkiye'nin turizm potansiyeli bunlardan ibaret değil. Dolayısıyla pazar hedefi de bunlardan ibaret olamaz" 


Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de düzenlenen “Termal Turizm Çalıştayı Ön Toplantısı”na katıldı. Bakan Nabi Avcı, burada yaptığı konuşmada, bu toplantının, kentin termal turizm potansiyelini araştırmak üzere düzenleyecekleri çalıştayın ön hazırlık toplantısı olduğunu bildirdi.

Türkiye'de turizmin deniz, kum, güneş parantezinden kurtarılıp, farklı turizm türlerine de açılmasına ilişkin bir strateji değişikliğini yürürlüğe koyduklarını vurgulayan Bakan Nabi Avcı, şunları ifade etti:

"Türkiye, sadece deniziyle, kumuyla, güneşiyle değil, aynı zamanda sahip olduğu diğer bütün turizm alanlarındaki potansiyeliyle gerçekten dünyanın en önde gelen turizm destinasyonlarından biri olmaya aday. Zira sadece deniz, kum, güneş ve ona ilişkin Rusya, Almanya, İngiltere pazarıyla sınırlı kaldığımız zamanlarda bile Türkiye, dünyada 6'ncı, Avrupa'da 4'üncü sırada. Ama Türkiye'nin turizm potansiyeli bunlardan ibaret değil. Dolayısıyla pazar hedefi de bunlardan ibaret olamaz. Özellikle termal turizm bağlamında Ortadoğu pazarına ilişkin çok ciddi bir potansiyel söz konusu."

Çalıştaya, Bakan Nabi Avcı'nın yanı sıra Eskişehir Valisi Azmi Çelik, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan ile diğer ilgililer katıldı.

(25.01.2017)

  • çalıştay (1).jpeg
  • çalıştay (2).jpeg
  • çalıştay (3).jpeg
  • çalıştay (4).jpeg
  • çalıştay (5).jpeg