T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

BAKAN TOPÇU TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Başkanı Akif Özkaldı ve beraberindeki heyeti kabul etti.
 
Heyet ile makamında bir araya gelen Bakan Topçu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Bakan Topçu, kendisinin sadece Türkiye’nin değil Türkiye’nin de içinde bulunduğu bütün medeniyet coğrafyasının da Kültür ve Turizm Bakanı olduğunu belirtti.
 
“Çok teşekkür ediyorum nazik ziyaretiniz ve iyi dilekleriniz için. Devlet gerçekten millete hadim olacak ise bu hadimlikte STK’ların rolünün çok önemli olduğunu, buna inanan bir insan olarak söylüyorum. Yapmış olduğunuz hizmetler bu noktada çok önemli.
 
Bizde şöyle bir anlayış var; sınırlarımızı Ardahan’dan Edirne’ye kadar belirlemişiz. Ama gönlümüzün sınırları bütün medeniyet coğrafyamızı kapsıyor. Bunun içerisinde Kürdü, Türkmeni, Lazı, Çerkezi, Alevisi, Sünnisi, Arabı var. Kim ’Lailaheillalah’ diyorsa onun bulunduğu her nokta bizim gönlümüzün sınırlarındadır. Ve bunu medeniyet coğrafyamız diye tanımlıyoruz.
 
Bizim STK’larımız sadece Ankara’nın, Türkiye’nin STK’sı olamaz. Bizim STK’larımız bütün medeniyet coğrafyamızın STK’sı olur, onların meselelerini de çözmeye yönelik projeler üretir. Bizim devletimizin bakanı da sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanı olamaz. Ben de tabii ki resmiyette Türkiye Cumhuriyeti’nin Kültür ve Turizm Bakanıyım ama gönlümde bütün medeniyet coğrafyamızın Kültür ve Turizm Bakanıyım.
 
Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği ile birlikte hem ülkemiz hem de medeniyet coğrafyamız için daha faydalı şeyler üreteceğimiz kanaatini taşıyorum.”
 
  • TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ1
  • TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ2
  • TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ3
  • TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ4
  • TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ5
  • TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ6