T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRLİĞİ

ABDURRAHİM KARAKOÇ ROL MODELİMİZ OLACAK BİR SÖZ USTASIDIR

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, şair Nafiz Karakoç ile eski Ardahan Milletvekili Faruk Demir’i kabul etti.

Konuklarını makamında ağırlayan Bakan Topçu, ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve kendilerine teşekkür etti.

Karakoç ailesinin Türk şiirine önemli katkıları olduğunu hatırlatan Bakan Topçu, “Sarı saçlarına deli gönlümü / Bağlamışlar, çözülmüyor Mihriban.” dizeleriyle hafızalarda yer edinen Abdurrahim Karakoç’u da andı.

“Nafiz Karakoç bizim çok kıymet verdiğimiz Karakoç ailesinin bir ferdi. Abdurrahim Abi’nin de, Abdurrahim Karakoç’un, en küçük kardeşi.  Nafiz Karakoç’un bugün burada benimle birlikte olması Andurrahim Abi ile buluştuğum zamanlarda, ‘Gel bakalım deli oğlan’ demesini hatırlattı, duygulandım.

Biz değerlerimizi ne yazık ki kaybedince anlıyoruz. Abdurrahim Karakoç’un bir sözünü başka bir cenah yazmış olsa sanıyorum ki küresel bir marka olurdu. Onun çektiği her türlü sıkıntıyı çok yakından bilen birisiyim. Maddi ve manevi çok sıkıntı çekmiş bir şairimizdir. Ve millet olarak her an her daim rol model olarak gençlerimizin, milletimizi hatta medeniyet coğrafyamızın bir tamamının önüne koyacağımız bir söz ve gönül adamıdır, söz ustasıdır.”
 
(16 Eylül 2015)
 
  • NAFİZ KARAKOÇ 1
  • NAFİZ KARAKOÇ 2
  • NAFİZ KARAKOÇ